Přejít na článek: Živé muzeum
Zrušit hledání

Živé muzeum

Interaktivní stezka

Interaktivní zelená stezka

Z důvodu zvýšení atraktivity muzejní expozice především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníka vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

Pracovní listy v expozicích

Zábavu i poučení v jednotlivých expozicích získáte vyplněním pracovních listů.

Živé žabky

V expozici přírody můžete od dubna do října sledovat vzácnou kuňku žlutobřichou.

Interaktivní zelená stezka

Je tak možno jako archeolog ze střepů skládat nádobu. Na dalším zastavení nás čekají znaky měst regionu Tachov v podobě puzzle. Je možno zkusit, jak se našim prapředkům psalo ve škole na břidlicovou tabulku nebo si v zrcadle prohlédnout, jak nám sluší helma hasičů z počátku 20.století. Na dalším stolečku nás čeká výroční muzejní razítko, které si můžeme otisknout na připravený papírek nebo na dopis či do památníčku.

V národopisné expozici je možno točit medometem nebo dmýchat kovářským měchem. Když zazvoníme na zvonek z koňského postroje, jeho hlas nám připomene atmosféru starých časů. U malované kolébky můžeme při jejím houpání zpívat dětskou ukolébavku. V oddělení textilu je možno vyzkoušet práci starého ručního mandlu.

A proč zelená stezka? Stejně jako na semaforu znamená zelená volno, jízda povolena, tak v muzeu zelená = volno, dotýkání a hraní povoleno.

Pošli to dál
Řekni o tom kamarádům a udělejte si výlet do Muzea
Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Živé muzeum