Přejít na článek: Tachovsko v 2. polovině 20. století

Tachovsko v 2. polovině 20. století

Expozice je z velké části virtuální, jen mírně doplněná autentickými předměty.  Využívá dotykové obrazovky a zařízení pro velkoplošnou projekci. Jednotlivé oddíly prezentace seznamují se železnou oponou, zaniklými obcemi, s tím, jak se v jednotlivých obcích vyvíjel počet obyvatel i jejich vybavenost. Prezentována je řada fotografií z let 1945 – 1989, které dokumentují tyto skutečnosti. Prezentovány jsou i filmové materiály. Návštěvníka jistě zaujmou fotografie zachycující přelomové události let 1968 a 1989. Expozice byla realizována v rámci projektu Prezentace kulturního dědictví příhraniční oblasti Tachovska, jenž byl podpořen z dotačního titulu Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 – 2020.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Tachovsko v 2. polovině 20. století