Přejít na článek: 10. Muzejní akademie 2024 - 4. lekce - Marie Terezie

10. Muzejní akademie 2024 - 4. lekce - Marie Terezie

minulost pod lupou

O Královně matce, míněno jak metaforicky, tak skutečně, nám povypráví pan Mgr. Josef Špidla. Jistě se mnoho zajímavého o ženě - vládkyni dozvíme, ale jedno vlastně víme už teď - genealogicky poslední Habsburkovna (a Habsburk vůbec) nám k potěše mnohého žactva rovněž dala - povinnou školu. Z neskonalé vděčnosti tedy můžeme učinit ještě jeden nabízející se krok - navštívit výstavu tomuto tématu se věnující. Taktéž v muzeu, třeba při příležitosti této přednášky.

Vzdělávací cyklus pro účastníky od 12 do 100let. Je možno se registrovat ke studiu a po absolvování nejméně 70% programu získat pamětní list a další ceny. Vítáni jsou však i neregistrovaní zájemci o jednotlivé přednášky.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: 10. Muzejní akademie 2024 - 4. lekce - Marie Terezie