Přejít na článek: Do muzeí - poznávat, setkávat se, porozumět si

Do muzeí - poznávat, setkávat se, porozumět si

V letech 2018 – 2020 Muzeum Českého lesa v Tachově realizuje projekt Do muzeí-poznávat, setkávat se, porozumět si/ Treffpunkt Museum-lernen, begegnen, sich verständigen

Partnerem projektu je Muzeum ve Weiden i.d. Obf.

V rámci projektu bude vytvořena nová expozice historie regionu okresu Tachov v muzeu v Tachově, pro muzeum ve Weiden tachovští muzejníci připraví dvě putovní výstavy. Bavorští muzejníci vytvoří dvoujazyčného průvodce svou expozicí, která v češtině i němčině seznamuje s historií regionu Tachovska z pohledu nuceně odsunutého německého obyvatelstva. Partneři společně připraví Muzejní noc ve Weiden a propagační roll-upy.

Projekt byl podpořen z dotačního titulu Cíl EÚS Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2014 - 2020. Přiznané dotace pro českého partnera je ve výši 115 950,94 EUR.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Do muzeí - poznávat, setkávat se, porozumět si