Přejít na článek: Muzeum on-line

Muzeum on-line

zase platí omezení

Od 16.3.2020 pro Vás vydáváme Občasný dočasník.

 

č.22 – v souborech ke stažení přinášíme materiály ke svátku Třech králů včetně pohledu na naše sbírky a odkazů na zajímavá videa k tématu.

Č.21 - Na odkazu: https://youtu.be/LSabhDcGClo jsme pro vás zveřejnili krátké video k originálnímu loutkovému betlému.

Č.20 – náhradou za tradiční oživené noční prohlídky nabízíme noční procházku muzeem a zahradou s fotoaparátem s filtrem i bez filtru. Prohlédněte si v souborech ke stažení.

Č. 19 – V našem muzeu je k vidění orchestrion z 19. století. Slyšet ho však můžete jen při mimořádných příležitostech. Nyní na odkazu https://www.youtube.com/playlist?list=PLVU3_LrQhz754waI30zhkhlh0SQhLBhIs zveřejňujeme několik ukázek z jeho hry a také fotografie.

Č. 18 - V souboru ke stažení příběh muzejního kordu ve spojení s tajemnou magií.

Č.17 – soubor ke stažení Co se dělo v muzeu v době uzavření.

Č.16 – Sborník Muzea Českého lesa v Tachově č.36 – v souboru ke stažení popis příspěvků. No nekupte to. :) 

Č.15 – Vítání ptačího zpěvu – letos se nesejdeme ale v souboru ke stažení jsou náměty na vlastní pozorování, odkazy na zajímavé přednášky, články i nabídka knihy. A na odkazu: https://ostrovnapadu.cz/poznavame-hlasy-ptaku/ (je možné, že tento proklik nebude fungovat, zadání odkazu do vyhledávače to vyřeší) můžete zkusit své poznávací schopnosti.

Č.14 – Po 75 letech si připomínáme konec 2.světové války. Ke stažení je materiál popisující poslední dny války na Tachovsku.

Č. 13 Letos neoslavíme Filipojakubskou noc společně v muzejní zahradě. Patří k ní tradičně úkoly pro děti. V souboru ke stažení je řada hádanek. Pošlete nám do 11.5. výsledky a 3 vylosovaní dostanou originální hru. Kolik je na obrázcích se strašidýlky zvířat? Na odpovědi čekáme také do 11.5. K akci u nás patří i věštění z karet. Letos věštěte sami na odkazu: https://vyklad.etarot.cz/online-zdarma.php 

Číslo 12 je věnováno milovníkům botaniky či kvetoucí krajiny vůbec. V souboru ke stažení jsou odkazy na zajímavé přednášky. Náš botanik uveřejňuje materiál se zápletkou téměř detektivní a na odkazu https://www.prozaky.cz/testy-prirodopis/testy-pr-7-rocnik/poznavani-kvetin-test/ si můžete vyzkoušet své znalosti v poznávání květin.

Č. 11 - procházka po méně známých stopách umění a architektury ve městě Tachově.

Č. 10 - pro nejmenší - Pohádku O veliké řepě v autorském ztvárnění pracovníků muzea je možno zhlédnout na odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=ORFD4zMEdek&feature=youtu.be

Č.9 - připomínka tragické kapitoly dějin – Pochody smrti.

Č.8- Velikonoce pro děti i Velikonoce v bibli a muzejních sbírkách. Úkoly a testy mohou využít i učitelé.

Č.7 – Židé na Tachovsku v souboru ke stažení. Židovský kalendář na: https://www.fzo.cz/judaismus/kalendar/. O pesahu čtěte na wikipedii. A pracovní listy pro učitele jsou ke stažení.

Č.6 – Projekt i články k osidlování Tachovska po válce.

Č.5 – Ptáci Tachova v souboru ke stažení i na odkazu http://www.zktv.cz/smycka-883.html?v=11938

Č.4 – Smrtná neděle on line s receptem na pučálku i tvoření dekorací.

Č.3 – betlémy a betlemářství.

Č.2 – O historii kláštera i muzea v souborech ke stažení a na odkazu: https://publikace.nm.cz/publikace/publikace-download.php?name=File1&dir=archiv&table=tabPublikaceArchiv&id=4485

Č.1 – stěhování sklářské pánve do muzea.

Pošli to dál
Řekni o tom kamarádům a udělejte si výlet do Muzea
Přejít na hlavní navigaci Přejít na začátek článeku: Muzeum on-line